MandoTrio on kolmest energiat täis noorest mandoliinimängijast koosnev pärimusklassikat ning omaloomingut viljelev koosseis, mis sai alguse 2016. aasta oktoobris. Lisaks topeltkeelte tärinale kasutab MandoTrio stomp-boxi ja octaverit, et lisada bassi ja trummi! 2018. aasta aprillis avaldas MandoTrio debüütalbumi “Ilma sünnib”, mis salvestati Clockwork stuudios Jose Diogo Nevesega.

Aga miks mandoliinid? Sest kunagi ei saa neil
küllalt ei mandoliinipolkast ning veidi mandoliinitremolot lisab peole vaid vunki juurde! Ja olgem ausad – kui
tihti te ikka trehvate kolme mandoliinimängijat?

MandoTrio missiooniks on saanud nakatada inimesi mandoliinihullusesse. Hans on pärit Tallinnast, Kristjan Liimalast ning Tanel Jõgevalt, kuid neid on üle Eesti kokku toonud Viljandi, TÜVKA ja põline kiindumus mandoliinidesse pärimusmuusikas.

Ansambli moodustavad: Hans Mihkel Vares(mandoliin; vokaal), Tanel Sakrits(mandoliin;vokaal) ja Kristjan Kuusmik(oktav mandoliin;vokaal).

„MandoTrio kontsert on eelkõige eriline oma kõlapildi ja repertuaari osas. Kavas on nii traditsioonilist kütet, laule ning siirast omaloomingut. Meile meeldib rahvaga suhelda ja oma muusika kaudu anda neile tunne, et nad tahaksid isegi mandoliini kätte võtta” kirjeldab bändi tegemisi Kristjan Kuusmik.